Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego ?Integracja społeczna osób bezrobotnych w ramach Programu Aktywizacja i Integracja (PAI) realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy

 

  Załącznik Nr 1 do ZARZĄDZENIA NR  17/2015 DYREKTORA
      POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
DLA MIASTA TORUNIA
W TORUNIU 
z dnia 02.10.2015r.
OGŁOSZENIE NR 1/2015
otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w 2015r.

 
 
 
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia  w Toruniu zgodnie z Zarządzeniem nr 17/2015 z dnia 02.10.2015r. ogłasza otwarty konkurs i zaprasza do składania ofert na realizację zadania publicznego z zakresu Programu Aktywizacja i Integracja (PAI) realizowanego w oparciu o postanowienia art. 62 a Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U z 2015r. poz.149 ze zm.), w ramach bloku Integracja społeczna.
 
I.            Rodzaj zadania i wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania.
1.      Forma realizacji: Zlecenie realizacji zadania publicznego nastąpi w formie jego powierzenia wraz z udzieleniem dotacji przeznaczonej na finansowanie zadania na podstawie art. 11 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U 2014r. poz. 1118 ze zm.).
2.      Wysokość środków publicznych: Łącznie na realizację zadania w niniejszym konkursie przeznacza się kwotę w wysokości: 11.200 zł (słownie: jedenaście tysięcy dwieście złotych). Kwota środków Funduszu Pracy przeznaczonych na finansowanie działań jest ustalona z uwzględnieniem stawki godzinowej pracy trenera z 10 -osobową grupą bezrobotnych, w wysokości nie wyższej niż 70,00 zł. W przypadku skierowania mniejszej liczby osób stawka może ulec zmniejszeniu i zostać ustalona proporcjonalnie do ilości osób rozpoczynających uczestnictwo w PAI. Z wydzielonej kwoty dotacji realizator działań może sfinansować w szczególności wynagrodzenie trenera wraz z pochodnymi, koszt wynajmu sali, catering, zakup materiałów papierniczych i piśmienniczych niezbędnych do bezpośredniej realizacji zadania.
Z przyznanej dotacji nie mogą być realizowane zobowiązania finansowe zaciągnięte przed dniem podpisania umowy. Wydatki muszą być ponoszone w okresie realizacji zadania.
3.      Szczegółowe informacje dotyczące zleconego zadania.
1)      Nazwa zadania konkursowego:
Integracja społeczna osób bezrobotnych w ramach Programu Aktywizacja i Integracja (PAI) realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia w 2015r.
2)      Cel zadania:
Zadanie ma na celu integrację społeczną służącą kształtowaniu aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym, ma rozwijać umiejętności psychospołeczne, ma pomóc budować prawidłowe interakcje z otoczeniem.
3)      Działania:
W ramach integracji społecznej bezrobotnych przewiduje się zorganizowanie grupowych zajęć integracyjnych (w tym warsztaty trenerskie, poradnictwo psychologiczne) dla 2 grup po 10 osób z Torunia, w łącznym wymiarze 160 godzin (dla jednej grupy: 10 godzin w tygodniu a maksymalnie 40 godzin w miesiącu /80 godzin w okresie 2 mieś.), w okresie od 30.10.2015 r. do 23.12.2015r. Za godzinę pracy trenera przyjmuje się godzinę zegarową- 60 minut (45 minut zajęć edukacyjnych i 15 minut przerwy, przerwy mogą być ustalone elastycznie). Zajęcia odbywać się muszą tylko w dni robocze - od poniedziałku do piątku 10 godzin/ tydzień (2 dni po 5 godzin dziennie).
4)     Minimalny zakres merytoryczny grupowych zajęć integracyjnych powinien obejmować następujące obszary tematyczne:
a)      rozpoznanie potrzeb i oczekiwań uczestników;
b)      bariery na drodze do zatrudnienia;
c)      budowanie i wzmacnianie poczucia własnej wartości;
d)      komunikacja interpersonalna;
e)      metody poszukiwania pracy;
f)      motywacja do pracy oraz poznanie reakcji uczestników na utratę pracy i pozostawanie bez niej;
g)      asertywność - w aspekcie osobistym i zawodowym;
h)      podejmowanie decyzji;
i)       zarządzanie sobą w czasie;
j)       sposoby planowania czasu i opracowywanie efektywnego planu działania;
k)      umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach;
l)       analizy własnych umiejętności i cech osobowościowych;
m)      metody radzenia sobie ze stresem.
Dodatkowo oferent może zaproponować jeszcze inne obszary tematyczne i działania zmierzające do osiągnięcia celu określonego w niniejszym ogłoszeniu (ewentualne dodatkowe działania muszą znaleźć odzwierciedlenie w ofercie w pkt. III ust. 8-Opis poszczególnych działań w zakresie realizacji zadania publicznego. Opis musi być spójny z harmonogramem i kosztorysem).
Uwaga: Szczegółowy zakres tematyczny oferent zobowiązany jest opisać w pkt. III ust 1 oferty- krótka charakterystyka zadania publicznego.
W ramach aktywizacji uczestnicy programu będą realizować PSU.
4.      Harmonogram:
W okresie od 30.10.2015 r. do 23.12.2015r. zajęcia odbywać się będą w wymiarze 10 godzin /tydzień a 40 godzin/ miesiąc dla każdej z grup.
Uczestnicy będą realizowali swoje zadania według harmonogramu zawierającego terminy realizacji poszczególnych działań z zakresu Integracji i Aktywizacji. Integracja społeczna będzie realizowana na terenie miasta Torunia.
W każdym tygodniu uczestnicy będą realizowali: prace społecznie użyteczne w wymiarze do 10 godzin oraz grupowe zajęcia integracyjne w wymiarze 10 godzin. Godziny zajęć powinny być ustalone w przedziale czasowym od 8:00 do 16:00. Harmonogramy ustalone wcześniej przez oferenta z właściwym MOPR zostaną przekazane w terminie do 3 dni roboczych przed rozpoczęciem programu do Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w Toruniu.
5.      Przewidywane efekty, z podaniem mierników pozwalających ocenić indywidualne efekty:
Efektem realizacji zadania będzie wzrost kompetencji społecznych, integracja i reintegracja uczestników programu oraz nabycie umiejętności aktywnego poszukiwania pracy.
Mierniki pozwalające ocenić indywidualne efekty, uwzględnione przez oferenta po zakończeniu udziału w programie:
1)      liczba osób, które zrealizowały cały program z zakresu Integracji i zostaną zdiagnozowane w zakresie barier psychospołecznych uniemożliwiających podjęcie pracy,
2)       liczba osób, które zadeklarują zwiększenie motywacji do poszukiwania zatrudnienia (przyjęcia aktywnej postawy i wiary we własne możliwości),
3)      liczba osób, które zadeklarują zwiększenie motywacji do zdobycia kwalifikacji przydatnych na lokalnym rynku pracy,
4)      liczba osób, które zadeklarują wzrost umiejętności rozwiązywania problemów interpersonalnych,
5)      liczba osób, które zadeklarują wzrost umiejętności pokonywania własnych barier i ograniczeń,
6)       liczba osób, która zadeklaruje chęć ponownego ustalenia profilu, modyfikacji IPD i przyjęcia propozycji pomocy określonej w ww. Ustawie.
Dodatkowo oferent może zaproponować jeszcze inne mierniki.
Oferent zobowiązany jest przeprowadzić badanie ankietowe na początku i na końcu realizacji programu z wykorzystaniem wszystkich mierników w celu oceny zaplanowanych efektów i przygotować opinię o każdym uczestniku programu. Opinia ma być przygotowana w formie pisemnej i przekazana do PUP w Toruniu w terminie do 3 dni roboczych po zakończeniu programu i sporządzona w sposób zapewniający podjęcie decyzji przez doradców klienta  Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia o dalszej formule współpracy z uczestnikiem.
Oferent zobowiązany jest wydać uczestnikom programu zaświadczenie o ukończeniu grupowych zajęć integracyjnych w ramach programu Aktywizacja i Integracja. Zaświadczenia mogą otrzymać wyłącznie osoby, które uczestniczyły w co najmniej 80 % zajęć. Kopie zaświadczeń oferent przekaże (po 1 egzemplarzu) do PUP w Toruniu w terminie do 3 dni roboczych po zakończeniu programu. Wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 5 do ogłoszenia.
Oferent zobowiązany jest do:
1)      Prowadzenia imiennych list obecności na zajęciach z podpisami uczestników,
2)      Przekazywania oryginałów list obecności zamawiającemu w terminie:
a)       do 3 dnia roboczego następnego miesiąca, za miesiąc poprzedni,
b)      w miesiącu, w którym zajęcia się kończą w terminie do 3 dni roboczych od dnia zakończenia zajęć.
Oferent ma obowiązek zawiadomić zamawiającego o każdej nieobecności uczestnika na zajęciach lub rezygnacji najpóźniej w następnym dniu roboczym po wystąpieniu zdarzenia
6.       Odbiorcy zadania:
Odbiorcami zadania będą osoby bezrobotne bez prawa do zasiłku (w rozumieniu przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy) zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia w Toruniu, dla których został ustalony profil pomocy III. aktualnie korzystający ze świadczeń pomocy społecznej, w szczególności realizujący kontrakt socjalny, o którym mowa w przepisach o pomocy społecznej. Zleceniodawca zastrzega sobie prawo do zmniejszenia liczby osób. Osoby biorące udział w zadaniu będą rekrutowane przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia w porozumieniu z MOPR.
II.             Zasady przyznawania dotacji.
1.       Postępowanie konkursowe odbywać się będzie z uwzględnieniem zasad określonych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
2.       O przyznanie finansowania w ramach otwartego konkursu ofert mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, przy czym oferenci ci muszą być podmiotami prowadzącymi działalność statutową na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, zgodnie z przepisami o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
3.       Warunkiem ubiegania się o udzielenie dotacji na finansowanie realizacji zadania publicznego przez oferentów jest złożenie formularza ofertowego, zgodnego ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania.
4.       W ramach niniejszego otwartego konkursu ofert na zadanie pn. Integracja społeczna osób bezrobotnych w ramach Programu Aktywizacja i Integracja (PA1) realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia w 2015r. każdy podmiot może złożyć tylko 1 ofertę. Oferent może otrzymać tylko jedną dotację.
5.       Dotacja zostanie przekazana po podpisaniu umowy z wyłonionym podmiotem w terminach określonych w umowie.
6.       Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w Toruniu zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli w zakresie prawidłowego wykorzystania środków publicznych na realizację zadania.
III.               Warunki realizacji zadania publicznego
1.       Zadanie przedstawione w ofercie może być realizowane wspólnie przez kilku oferentów, jeżeli oferta została złożona wspólnie, zgodnie z art. 14 ust. 2-5 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W przypadku realizowania zadania wspólnie - oferenci odpowiadają solidarnie za realizacje zadania.
2.       Zadanie publiczne przedstawione w ofercie nie może być realizowane przez podmiot niebędący stroną umowy, zgodnie z art. 16. ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
3.       Oferent zobowiązany jest zapewnić do prowadzenia grupowych zajęć integracyjnych odpowiednią kadrę dydaktyczną (wymagane są dwie osoby na 1 grupę) tj.:
1)        do prowadzenia warsztatów trenerskich minimum jedną osobę z wykształceniem wyższym o specjalności doradztwo zawodowe lub poradnictwo zawodowe lub doradztwo personalne która posiada doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych po 31.12.2012r. co najmniej jednych zajęć z zakresu grupowego poradnictwa zawodowego,
2)      do prowadzenia zajęć poradnictwo psychologiczne minimum jedną osobę z wykształceniem wyższym o specjalności psychologia, która posiada doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych po 31.12.2012r. co najmniej jednych zajęć z zakresu grupowego poradnictwa psychologicznego.
Oferent zobowiązuje się jednocześnie do zapewnienia ciągłości realizacji grupowych zajęć integracyjnych, a w przypadku konieczności zmiany trenera w trakcie realizacji zadania zapewni kadrę dydaktyczną o tych samych kwalifikacjach i doświadczeniu jakie wymagane były w ogłoszeniu.
4.       Oferent zobowiązany jest zapewnić podczas zajęć jego uczestnikom zimne i ciepłe napoje (kawa, herbata, woda mineralna) i ciastka kruche różnego rodzaju.
5.       Ponadto oferent zobowiązany jest zapewnić na własność każdemu uczestnikowi materiały szkoleniowe zgodne z tematyką zajęć (np. skrypt z zajęć) w wersji papierowej, długopis, notes (60 kartek w kratkę) i harmonogram zajęć. Materiały te muszą być przekazane każdemu uczestnikowi za pokwitowaniem odbioru w pierwszym dniu zajęć.
6.      Oferent musi zapewnić dla każdej z grup oddzielną salę wykładową (w okresie realizacji zadania) w miejscowości Toruń przystosowaną do realizacji zajęć, o powierzchni podłogi min. 25 m2, wyposażoną w odpowiednią ilość stolików i krzeseł, zapewniającą możliwość komfortowego siedzenia oraz notowania dla min. 10 osób. flipchart z zapasem kartek. Każda sala powinna być właściwie oświetlona, ogrzewana, odizolowana/wyodrębniona od innych pomieszczeń, spełniać wymagania zgodne z przepisami BHP i ochrony p. poż. Oferent zapewni uczestnikom bezpłatny dostęp do pomieszczenia sanitarnego w budynku, w którym odbywać się będą zajęcia tj. WC, umywalka z dostępem do ciepłej wody i środków czystości tj. papier toaletowy, mydło do rąk, ręczniki papierowe lub suszarka do rąk.
Na potwierdzenie spełnienia ww. wymagań oferent zobowiązany jest załączyć do oferty oświadczenie
(załącznik nr 2 do ogłoszenia).
7.      Obowiązkiem oferenta będzie złożenie w ciągu 30 dni od daty zakończenia zadania sprawozdania końcowego. Sprawozdanie musi być złożone na formularzu, którego wzór określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania.
8.      Do sprawozdania oferent zobowiązany będzie dołączyć dokumentacje z przeprowadzonych zajęć tj.: min. 10 zdjęć z zajęć zapisanych na płycie CD, pisemne oświadczenia uczestników o udostępnieniu zdjęć, wykazy odbioru materiałów szkoleniowych.
9.      Nie dopuszcza się pobierania opłat od adresatów zadania na pokrycie powyższych wydatków.
10.   Oferent, realizując zadanie, zobowiązany jest do stosowania przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
IV.                Składanie ofert
1.      Formularze ofertowe wraz z załącznikami należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 29.10.2015 r. do godz. 14:00 w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Miasta Torunia  w Toruniu, ul. Mazowiecka 49a,- kancelaria pok.42 (II piętro)  lub przesłać pocztą lub przesyłką kurierską na adres Powiatowy Urząd Pracy w Toruniu, ul. Mazowiecka 49a, 87-100 Toruń (liczy się data wpływu do Urzędu) - w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Otwarty konkurs ofert 2015-PAI”.
2.      Oferty, które wpłyną po terminie, nie będą podlegać ocenie.
3.      Złożone oferty nie mogą być uzupełniane ani podlegać korekcie.
4.      Przed złożeniem oferty, oferenci mogą zwracać się do Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w Toruniu o udzielenie wyjaśnień dotyczących zadania konkursowego. Wyjaśnień (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00) udzielać będzie pisemnie pracownik Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w Toruniu: Specjalista ds. programów p. Izabela Thomas tel. 56/ 65 80 221 e-mail: i.thomas@pup.torun.pl
V.            Wymagana dokumentacja
      Oferta powinna składać się z następujących dokumentów:
1)      prawidłowo i komputerowo wypełnionego formularza oferty w języku polskim, podpisanego   
przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli, zgodnie z kopią odpisu Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru. Formularz oferty stanowi załącznik nr 1 do ogłoszenia,
2)      kopii aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sadowego, innego właściwego rejestru lub ewidencji; odpis musi być zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym,
3)      w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru - dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta(-ów) w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza,
4)      w przypadku spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością - dokument poświadczający, że nie działają one w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników,
5)       kopii statutu organizacji potwierdzającego prowadzenie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym,
6)      komputerowo wypełnionego oświadczenia oferenta (załącznik nr 2 do ogłoszenia)
2.       Załączone kopie dokumentów należy opatrzyć na każdej stronie klauzulą „za zgodność z oryginałem” oraz datą i podpisem osoby/osób upoważnionej/ych do reprezentowania oferenta.
3.       Zamawiający nie dopuszcza złożenia oświadczenia oferenta - załącznik nr 2 do ogłoszenia, i formularza oferty realizacji zadania publicznego - załącznik nr 1 do ogłoszenia wypełnionych ręcznie.
4.       W przypadku, gdy oferta składana jest wspólnie przez więcej niż jednego oferenta, każdy z oferentów zobowiązany jest do załączenia do oferty dokumentów wymienionych w ust. 1. pkt 2-6.
5.       Poza dokumentami wymienionymi w ust. 1 oferent powinien dołączyć (jeśli posiada) rekomendacje i opinie w zakresie rzetelności i terminowości realizowanych w latach poprzednich zadań publicznych mające wpływ na ocenę oferty. Ich brak nie skutkuje odrzuceniem oferty, jedynie przyznaniem mniejszej ilości punktów za ocenę merytoryczną oferty.
6.       Oferent zobowiązany jest w terminie do 4 dni kalendarzowych liczonych od dnia przesłania informacji o przyznaniu dotacji, przesłać w formie elektronicznej lub papierowej oświadczenie o przyjęciu bądź nieprzyjęciu dotacji oraz dokumentów niezbędnych do przygotowania umowy o powierzenie realizacji zadania publicznego, w tym:
1)      Zaktualizowanego harmonogramu i kosztorysu realizacji zadania, stanowiących załączniki do umowy (jeśli dotyczą),
2)      Potwierdzenia aktualności danych oferenta zawartych w ofercie, niezbędnych do przygotowania umowy,
3)      w przypadku, oferty wspólnej złożonej przez więcej niż jednego oferenta kopię umowy zawartej między organizacjami pozarządowymi lub podmiotami wymienionymi w art. 3 ust.3, określającą dane osób podpisujących umowę w imieniu każdej z organizacji, sposób reprezentacji wszystkich organizacji przed zamawiającym, zakres ich świadczeń składających się na realizację zadania publicznego, sposób komunikacji między organizacjami, sposób podejmowania decyzji, wskazanie osób odpowiedzialnych za współpracę w każdej z organizacji, sposób zmiany umowy, sposób ponoszenia odpowiedzialności w przypadku nie wy wiązywania się z umowy (umowa o współpracy stanowić będzie załącznik do umowy o powierzenie realizacji zadania publicznego).
4)      Oświadczenia o statusie oferenta jako podatnika podatku VAT (czynny/zwolniony/nie jest podatnikiem podatku VAT).
Oferent jest zobowiązany do zwrotu równowartości odliczonego lub zwróconego, zgodnie z Ustawą z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług, podatku naliczonego dotyczącego zakupionych towarów i usług w ramach przyznanego dofinansowania w terminie wynikającym z właściwych przepisów, o ile przyznane dofinansowanie podlega opodatkowaniu.
7.      Nieprzesłanie oświadczenia oraz dokumentów, o których mowa w ust. 6, tożsame jest z nieprzyjęciem dotacji przez oferenta.
8.      Realizacja działań w zakresie integracji społecznej bezrobotnych będzie się odbywać na podstawie umowy, która określi w szczególności:
1)     liczbę bezrobotnych objętych programem,
2)     zakres działań i okres ich realizacji,
3)     przewidywane efekty, z podaniem mierników pozwalających ocenić indywidualne efekty,
4)     kwotę i tryb przekazania środków Funduszu Pracy przysługujących z tytułu realizacji działań w zakresie integracji społecznej,
5)     zasady i zakres dokumentowania działań w zakresie integracji społecznej podjętych wobec bezrobotnych,
6)     sposób kontroli i zakres monitorowania prawidłowości wykonania zadania.
9.      Umowę wraz z załącznikami ze strony oferenta podpisują osoby uprawnione do reprezentowania danej organizacji zgodnie z jej statutem (zgodnie z wpisem w KRS lub innym właściwym rejestrze).
VI.                Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania wyboru ofert.
1.      Oceny złożonych ofert dokonywać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia.
2.      Złożone oferty podlegać będą ocenie formalnej zgodnie z kryteriami wskazanymi w karcie oceny formalnej, której wzór stanowi załącznik nr 3 do niniejszego ogłoszenia. W przypadku gdy oferta nie spełni wymogów formalnych, nie będzie podlegać rozpatrywaniu pod względem merytorycznym.
3.      Złożone oferty podlegać będą ocenie merytorycznej zgodnie z kryteriami wskazanymi w karcie oceny merytorycznej, której wzór stanowi załącznik nr 4 do niniejszego ogłoszenia.
4.      Komisja Konkursowa dokona oceny formalnej i merytorycznej oraz przedłoży Dyrektorowi protokół z posiedzenia Komisji i listę rankingową (w przypadku złożenia co najmniej 2 ofert spełniających wymagania formalne i minimalne merytoryczne) do ostatecznej akceptacji.
5.      Umowa realizacji zadania publicznego zostanie zawarta z podmiotem, który uzyska najwyższą ilość punktów przyznaną przez Komisję Konkursową, nie mniej niż 45, a wartość oferty nie przekroczy kwoty przeznaczonej na realizację zadania określonej w niniejszym ogłoszeniu.
6.      Rozstrzygniecie konkursu ofert nastąpi nie później niż w ciągu 30 dni od terminu zakończenia składania ofert.
7.      Wyniki otwartego konkursu ofert zostaną podane do wiadomości publicznej:
1)     w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
2)     na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
3)     na tablicy ogłoszeń Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
8.      Od decyzji podjętej w postępowaniu konkursowym nie przysługuje odwołanie.
9.      Otwarty konkurs ofert może zostać unieważniony gdy:
1)     nie zostanie złożona żadna oferta,
2)     żadna ze złożonych ofert nie spełni wymogów zawartych w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert.
 
 
VII. Dodatkowe informacje
       W roku ogłoszenia otwartego konkursu ofert (2015) i w roku poprzednim (2014) Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia nie zrealizował żadnych zadań publicznych tego samego rodzaju.
1.       Oferent jest zobowiązany wskazać w ofercie termin związania złożoną ofertą. Termin ten nie może być krótszy niż do dnia 29.10.2015r.
2.       Wskazanie krótszego terminu związania złożoną ofertą będzie oznaczać niespełnienie przez ofertę wymogów formalnych i oferta taka nie będzie podlegać rozpatrywaniu pod względem merytorycznym.
3.       Zwraca się uwagę oferentom, że oferta realizacji zadania publicznego w świetle art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ma zawierać w szczególności szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego proponowanego do realizacji. Opis ten ma być wyczerpujący i nie powinien znajdować rozszerzenia w dokumentach innych niż sama oferta sporządzona według wzoru przewidzianego rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania.

Toruń, dnia 02.10.2015r.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
Adam Horbulewicz


Załączniki:
Zał. nr 1 - Oferta realizacji zadania publicznego
Zał. nr 2 - Oświadczenie oferenta
Zał. nr 3 - Karta oceny formalnej
Zał. nr 4 - Karta oceny merytorycznej
Zał. nr 5 - Wzór zaświadczenia

Wytworzył:
Udostępnił:
Frańczak Paweł
(2015-10-02 14:52:47)
Ostatnio zmodyfikował:
Frańczak Paweł
(2015-10-02 14:59:37)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki